| Ioana06i a întrebat:

Bună seara!
Azi dimineață m-am trezit cu o durere intensă de gât...Totul cât de cât ok, pană în seara aceasta am început să am stări de greață (de rău), dureri de cap și o durere în piept, ce am mai diminuat-o cât de cât cu lapte cald, un gălbenuș de ou și o linguriță de zahăr, că miere nu mai am. Și îmi simt față cam fierbinte...Nasul nu îl am înfundat tare, doar ca asa ceva nu prea am mai pățit. Acum a început și capul tare să mă doară.
Am luat niște Paracetamol și două pastile de supt, dar mai devreme, cam pe la amiază, iar pe seara asta, mi-am pus niște oțet cu apă călduță și am încercat chestia cu laptele, dar tot nu trece. Scuzați greșelile, dar nu mă simt bine.

Poate fi ceva grav? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FeticuFabian a răspuns:

Adica nu cred ca este ceva foarte grav dar recomand o vizita la spital. Daca aveti posibilitatea luati-va temperatura

| Ioana06i explică:

Și frisoane/stări de slăbiciune am acum...