| Thecriss a întrebat:

Bună bună am și eu o întrebare am un prieten care are dizabilități și am văzut câteva manifestări la ele și aș vrea să știu și eu măcar ce boală aproximativ vă că râdeți că ar avea pentru că vreau să aflu și eu numele bolii poate îl ajut cu ceva pe el îl cheamă Andrei are 21 de ani Pe mine mă cheamă Cristian Am 21 de ani și eu și eu am intrat priorității dar nu sunt ca el eu țin minte mai bine ca un om normal fac remixuri pe laptop știu notele de pian după nume și sunetul lor eu nu am vorbit până la vârsta de trei ani până la vârsta de trei ani eu nu am vorbit Nu știu ce boală o fi fost la mine nu știu Sunt așa mai fricos un pic și nu dar acum nu vorbim de mine vorbim de el băiatul ăsta este un băiat care nu ține așa de mult la glume adică ține la glume dar ți ai și supără dacă cineva îi zice nu știu ceva poate la mișto dacă face mișto el înjură și face urât de multe ori se ceartă cu toată lumea nu se împacă până nu îi zici dar dacă eu îi zic pe mine nu mă ascultă pe iubita mea o ascultă care la ea ține așa ca la o mamă chiar dacă are o mamă nu contează dar l am întrebat o dată câți ani are a zis că are 20 l am întrebat câți ani avea în 2006 dacă el fiind de născut în 2003 mi-a zis că are 18 ani l am mai întrebat așa în 2016 câți ani are a zis că are 18 sau 15 el avea 13 dacă e născut în 2003 pentru că și eu tot atât aveam și așa nu prea Nu prea poate pronunța corect limba vorbește așa într un fel ciudat nu înțelegi mai nimic zici că e rârâit dar nu este rârâit adică nu se înțelege ok cum vorbește multe nu știe că mă vaccină live știe să se conecteze pentru că eu l am ajutat deja recuperat contul că odată l a pierdut spuneți mi cum mi s-a părut ajutorul meu eu mi am furat cuvântul sau ceva numai că eu nu fac ca el frate dar el face prea prea urât se ceartă cu toată lumea se înjură se supără din orice orice poate așa este felul lui Nu știu dacă face parte din boală nu știu dacă face parte din boala asta dar el face așa l am întrebat câți ani avea în 2006 dacă e născut din 2003 a zis că avea 18 Dar avea trei normal l am întrebat odată În ce continente ne aflăm nu știa Nici măcar continentul dar la școală merge Europa după a știut dar după uitat se ceartă se înjură nu face pace dacă îi zici să termine să nu mai vorbească urât de niște oameni cu care mi am făcut și eu probleme din cauza asta din cauza lui zice că nu mai face și după tot vorbește nu prea adică nu prea înțelege băiatul e un băiat ok câteodată că nu este un băiat de rău dar și câteodată începe să te și înjure și el a în 2023 spunea că face 20 de ani Am înțeles asta numai că el nu l am auzit cred că niciodată să zică că face 20 până nu am zis eu că fac 20 pentru că eu chiar sunt născut în 2003 pe 1 iulie 2003 eu stau lângă București el stă la Mediaș și este născut pe 3 iulie 2003 e un băiat care ar fi vrut să l ajut are și traume Numai că el a zis că termină clasa a XII a anul viitor în 2025 în vară pentru că el a zis anul trecut că intră în clasa a XI a adică anul ăsta intră clasa a XII a și a zis că ele nu este repetent că n a fost niciodată repetentă păi dacă anul ăsta el începe clasa a XII a și mai și spune că nu a fost repetent și spune că a fost născut în 2003 Dar dacă îl întrebi câți ani ai avut în 2006 2017 îți spunea 18 sau dacă îl întrebi câți ani a avut în 2021 nu mai știu cât a zis am vorbit cu un prieten de al lui din realitate pentru că mie mi. a dat niște conturi el băiatul ăsta Și am vorbit cu un prieten de al lui din realitate și îmi spunea că părinții lui nu sau ocupat de el și mai spunea el chestia că tatăl lui natural a plecat și care altă soție și că el cu sora lui mică are un tată vitreg care îi dă afară pe el și pe mama lui și pe sora lui și se duc la un bloc unde nu au curent am înțeles au plătit curentul dar trebuia să aștepte 14 zile până îi dă drumul oficia asta o traumă și așa noi suntem mai mulți prieteni cu el doar ne înțelegem ok cu el Dar câteodată începe și face foarte urât are și iubită are 21 de ani și ea ce credeți că are o face să plângă și pe iubita lui Nu mai zic că se mai ceartă cu ea o înjură în joc acolo el zice Andrei Andrei e demon adică se preface demon nu mai glumește cu ea mai glumește și cu noi dar e un băiat ok frate dar face prea urât Am încercat să îl ajut dar nu știu cum să fac și partea a doua l am rugat să se ducă la psiholog că i-am zis că psihologul este un loc pentru nebuni este un loc în care te ajută pentru că știu Am fost la psiholog la să mă ajute cu dosarul de pensie eu nu am nimic cu mare el eu nu fac cum face el I am zis el a zis că nu vrea la nebuni i o fi frică că poate la psiholog îl bagă la nebuni dar nu este așa că psihologul îl ajută nu i face rău el a zis că se bate a zis că se bate cu psihologul ce boală credeți că are

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

M-ai pierdut... nu am inteles nimic din insiruirea asta de cuvinte, fara logica.

Răspuns utilizator avertizat