| lifemailovesteuneori a întrebat:

Buna, buna.
Ok deci am o problema, pe picioare, mai exact, in spatele coapselor mi-au aparut niste bubite ca cele facute cand te scarpini de țantari, mi s-a inrosit pielea si aceste bubite s-au facut negre(lucru care ma sperie), nu stiu de la ce au aparut, pur si simplu m-am trezit cu ele pe picioare si stiu sigur ca nu m-am lovit sau altceva. Aceste bubite le am pe ambele picioare fix in acelasi loc. Dupa ce imi fac baie, ma chiar dor acele bubite si se simte ca acea febra musculara.
Ceva ce am uitat sa mentionez e ca stiu ca inainte sa-mi apara aceste bubite mai multe, aveam mai putine pe picior, doar ca m-am scarpinat si cred ca de asta s-au facut mai multe, inainte erau vreo 3 mari pe cate un picior si m-am scarpinat pana efectiv mi s-a decojit pielea si am facut acea julitura intr-un fel, ma scuzati ca m-am exprimat gresit.
Aceste bubite le am de mai mult pe picior, o luna chiar.
Doar ca nu prea am bagat de seama si am zis ca o sa treaca singure, dar vad ca nu au trecut si mi-era frica sa nu se agraveze si poate sa raman cu semne pe picioare.
Ok, intrebarea mea este daca stie cineva ce sunt sau de la ce mi-au aparut, sau unde ar trebui sa merg sa vad ce sunt cu ele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pare sa fie zona zoster. Mergi la dermatolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la o consultatie dermatologica!

| Acidburn1 a răspuns:

Du-te la dermatologie nu pe net ca aici mai de graba gasesti ce iti zice google si ai murit acum 7 zile, intrebarile de sanatate la medicu de familie si dupa aia la specialist cu trimitere