| Sherif77 a întrebat:

Bunica mea in varsta de 70 de ani are o alunita mare pe spate care sangereaza de un an. Nu a vrut sa mearga la doctor deoarece a crezut ca ii va trece. Poimaine merge sa isi faca operatie. Imi este frica sa nu fie cancer. Am mai auzit ca multe persoane au murit la cateva luni dupa operatie de genul dau multe cazuri in care nu s-au mai trezit din anestezia totala...Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Daniel_Gabriel_1995 a răspuns:

Du-o cat mai repede la doctor

| CuriousStuff a răspuns:

Daca a vazut-o deja un medic si i-a recomandat operatie trebuia sa va spuna daca era cancer. Daca merge la operatie de capul ei, fara consult o sa vedeti voi acolo ce e, oricum nu o opereaza nimeni pana nu stie ce are mai exact. Cancerul se opereaza intr-un fel, o alunita care sangereaza in altul.