| MartinAlabert a întrebat:

Calciul ingrasa? Sau iti da doar pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu să-ti răspund la întrebare, dar stiu că prea mult calciu formează pietre la rinichi.

| tehno125482 a răspuns:

Nu ingrasa!

| Mincu_Cristina_1999 a răspuns:

Depinde ce calciu vrei sa iei! De exemplu, vitamina c, nu e buna de nimic! Sunt niste vitamine pentru memorie care ingrasa!

Bula
| Bula a răspuns:

Calciul se depune in oase si musculatura, iar pentru a le fixa, corpul cere si alte materiale suplimentare, ceea ce percepi ca si senzatie de foame si mananci in plus...
Acest plus mincat poate duce la ingrasare, mai ales daca nu faci miscare suficienta prin care sa-l consumi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Fa-ti analizele inainte sa iei calciu de capul tau. Poate organismul nu are nevoie si iei degeaba.
2. Pentru a se asmilia calciul, trebuie sa il iei cu magneziu si vitamina D3. Cauta pe net informatii.

Sanatate

| Violleta2022 a răspuns:

Calciul nu ingrasa si nici nu face posta de mancare!

| DovleacTurbat a răspuns:

Nici una nici alta, ajuta sistemul osos.