| Maria19999990 a întrebat:

Cam de 1 sapt am sangerat dupa scaut (sangele era proaspat ) dar doar odata si acun de vreo 3 zile am gaze si imi gheoraie matele ( mai pe popular). Credeti ca au legatura intre ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca sangele provine de mai sus din aparatul digestiv, nu mai e proaspat, de fapt arata negru. Poate ai fost constipata, sau ai facut nebunii sau ai hemoroizi. Asta ar explica sangele proaspat. Daca l-ai observat o singura data nu ar fi asa o problema. Dar daca persista, vezi un doctor.
Balonarea poate fi de la un aliment, dar nu cred ca ar tine 3 zile.

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca nu. Sangele proaspat poate fi de la hemoroizi sau o rana acolo.

| matrix100 a răspuns:

Mergi la doctor, e problema destul de serioasa si nu este de glumit cu asa ceva. vorbeste cu parintii tai si mergi la spital

| Maria19999990 explică:

Atunci poate fi de la vreun aliment?

| K0sti a răspuns (pentru Maria19999990):

Exista doctori!

| SkyPilot a răspuns (pentru Maria19999990):

Daca sangele provine de mai sus din aparatul digestiv, nu mai e proaspat, de fapt arata negru. Poate ai fost constipata, sau ai facut nebunii sau ai hemoroizi. Asta ar explica sangele proaspat. Daca l-ai observat o singura data nu ar fi asa o problema. Dar daca persista, vezi un doctor.
Balonarea poate fi de la un aliment, dar nu cred ca ar tine 3 zile.

| Maria19999990 explică:

Serios KOsti? Bine ca mi-ai zis!

| Maria19999990 explică:

Inquire within multumesc de sfaturi!