| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

Buna, cam de 3 sapt ma doare capu. Am fost la analize de sange, la urgente, la orl de 2 ori, am facut un CT la cap mi s-a spus ca n am nimic. Recent am descoperit ca am o miopie mica, mi-am dat comanda de ochelari de vedere care maine trebuie sa ajunga. Aseara insa am simtit ca imi amorteste piciorul stang si unele locuri din mana si piciorul drept. Imi este foarte frica…piciorul stang si acum de dimineata inca il simt amortit putin…nu stiu daca doar somatizez eu simptomele astea sau chiar asa sunt…mentionez ca am 21 de ani. Ce sfat imi dati? Ajuta ti ma va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sună la 112 si vine ambulanta ei te vor consulta.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai lasa naibii inventia de simptome si boli, ca-ti creezi stres inutil, inventand atatea boli ireale si declansand atacuri de panica si alte boli mentale.
Boala ta se numeste IPOHONDRIE, adica boala omului inchipuit.

Traieste-ti viata baiete, ca esti prea tanar sa stai ascuns in casa in loc sa iesi la plaja si la distractie, cu tineri de varsta ta. fa sport, iesi la alergat, mergi la inot, ia-ti servici si nu mai piere timpul inutil, fa orice nu ai sa nu mai tai frunza la caini si sa inventezi ceea ce nu ai.

| Anonim1234567891012131415 explică (pentru Violleta2022):

Sunt fata, dar imi este foarte greu…credeti ma ca vreau..am fost si la phsiatru.iau tratament cu Xanax…dar simptomele astea fizice ma omoare efectiv…chiar mi-as dori sa ma simt bine si sa mi revin.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim1234567891012131415):

Igonora simptomele si apuca-te serios de sport, de mancat sanatos si petrecut cel putin 3-4 ore pe zi, in aer liber.

| Cipi1212 a răspuns:

Poți avea probleme cu sistemul nervos periferic. Un neurolog ar fi bun.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Sună foarte mult ca lipsă de b12. Câteodata doctorul uită să facă şi analiza MMA (methylmelanoat) când vor să testeze dacă pacientul are carență de vitamina b12.

Cel mai bine se face injectabil.

| Anonim1234567891012131415 explică (pentru StudentLaMedicina):

Pot sa vorbesc in privat cu tine? Te rog mult

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Anonim1234567891012131415):

Da, dar eu nu pot să scriu. scrie numărul tău şi te adaug pe whatsapp dacă vrei.

nu mă lasă să scriu pentru că sunt membru junior.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Poți scrie numărul în privat să nu fie aici public

| StudentLaMedicina a răspuns:

Plus analiza CT nu este corespunzătoare pentru cap şi coloană, ci RMN

| GreabDaniela a răspuns:

Ati incercat sa va luati o tensiune?