| minid3ed3e a întrebat:

Buna sad care ma poate ajuta? am un pircing in buza dar de 2 zile am puroi, in partea din interioara nu mi-se mai vede tija, mi s-a astupat...cum il scot afara ca ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Du-te la dermatolog sa vezi cat de grav e,daca e grav du-te la salonul unde ti l-ai pus si cere sa-ti-l dea jos cineva din domeniu, apoi fa-ti un tratament.nu e pacat sa-ti strici buzele, o sa te deranjeze cand mananci sau cand ai alte activitati.

| Iubiţica95 a răspuns:

Daca de curind la facut atunci poti sa te dai cu pereoxid, dar ai grija sa nu te lovesti sa nul scoti ca de la asta e si infectia eu am in buric sh ori de cite ori il scoteam iesea puroi si cu timpul a trecut acum are 2 ani aproape :p succese :p daca ceva grav du-te la un dermatolog

| Bulinăăă a răspuns:

In primul rand iti trebuie un pierce cu tija mai lunga si in al 2 lea rand e normal sati curga ceva galbui curatal dim si seara si in tmpul yilei dc nu cu apa si sare pe un betyisor de ureche =D

| Mariusssss a răspuns:

Eu iti propun sa-ti bagi unul si in nanau ca sa arati cool. Ce daca face puroi in schimb nu risti decat o infectia a sangelui sau anumite tesuturi sa ti se urateasca si sa ramai asa mai cu gura-n aer. Voi nu stiti ca atunci cand corpul uman nu accepta anumite obiecte straine ca fiind parte a lui trebuie sa renuntati la asta? Dar, e mai bine sa fii cool...vai de capul nostrul.