| AdyTM a întrebat:

Care stiti si voi ceva bun pentru cosuri, acum mi-au iesit si mie inainte de majorat bagameas! Stiu ca nu prea exista ceva cu care sa iti treaca, dar macar ceva ce le usca sau puii meii. Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

13 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Da, cu "acid dezoxiribonucleic"; e cel mai bun. Întreabă la farmacie că se eliberează fără rețetă! happy

| AdyTM explică (pentru WhatheWow):

Ce mai e si ala? ma fac in puii meii de ras...

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Offf bagameas in puii meiiii crying(((((((
rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
Am mai citit pe net si cica merge cu oua.Bati galbenusul de ou cu mixeru si te dai cu el pe fata

| VladLungu a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la dermatolog si o sa iti dea un tretament (de lunga durata sau scurta durata) dupa cum se prezinta cosurile.Nu te mai lua dupa nimeni sa cumperi creme, lotiuni sau alte chestii din batrani.un prieten a luat o crema 'dupa ochi' si iau aparut si mai rau si a fost la dermatolog si in cateva luni iau trecut.Am avut si eu acnee vulgara si folosesc pastile Sotret si o crema Skinoren.
Bafta!

| anyone2013 a răspuns:

Unsoare de zinc sau nu stiu cum se mai numeste, in limba rusa e цинковая мазь, usuca cosurile in foarte putin timp, e foarte ieftin, dar nu stiu daca o sa-l gasesti deoarece sint din R.M si la noi in orice farmacie il gasesti

| iolkop777 a răspuns:

Zineryt...mie imi merge imediat

| AdyTM explică (pentru iolkop777):

Cat timp sa il las pe fata dupa ce il aplic? Si cu ce e bine sa ma spal cand il dau jos?

| iolkop777 a răspuns (pentru AdyTM):

Se aplica dupa ce te speli si nu trebuie sa faci nimic mai departe...nici nu-l mai simti.

| Walle2002 a răspuns:

Poti cu lut

| AdyTM explică (pentru Walle2002):

Iesi daca ai chef de misto!

| Walle2002 a răspuns (pentru AdyTM):

Lutu e un sol de pamant din care se face obiecte si mamasa lu un coleg asa face masca dil lut si cad cosurile

| AdyTM explică (pentru Walle2002):

Nu am mai auzit asa ceva, dar cred ca e o prostie sincer!

| mindcontrol a răspuns:

Am auzit ca acidul salicilic este bun pentru cosuri. cauta-l pe net.