| eusieusieu a întrebat:

care sunt riscurile cand ies aceste analize la o femeie insarcinata in 36 saptamani? Citomegalovirus: Ac - IgG* 44.00Negativ:==6
Rubella: Ac - IgG* 302.00
- Met. ELFA (ser, Vidas) IU/ml Negativ:=15
Toxoplasma: Ac. IgG* 84.00
- Met. ELFA (ser, Vidas) IU/ml Negativ 8
va multumesc!

>Pozitiv:=15

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Eu iti recomand sa intrebi medicul de specialitate nu aici pe TPU

| eusieusieu explică (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Multumesc! n-am rabdare pana ajung la medic

| DidiChanx3 a răspuns:

Cam greu de spus nu sunt atat de priceputa la medicina tot ce poti sa faci e sa intrebi un medic specialist sau mai usor sa mergi sa-ti cumperi un test de sarcina de obicei gasesti la orce farmacie chiar si la cele mici

| DeeaPwp a răspuns:

Daca sunt negative, inseamna ca sunt bune, dar pozitiv inseamna una sau mai multe probleme.