| DiazAndreea a întrebat:

cat dureaza o sedinta de fizioterapie, kinetoterapie? adica cam cate saptamani se face recuperarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Este unul dintre cei mai buni medici de la noi din țară, dacă vrei să dai de el la Spital la Bagdasar te duci între 9 și 13 are program în fiecare zi de luni până duminică!

Dr.Bica Florin
Medic Primar
Ortopedie - Traumatologie
Șef Lucrări Universitare
Șef Secție

Telefon Secție : 021.334.30.27
Telefon Mobil : 0744530248
E-Mail: Surg.Bica@Yahoo.Com

Și îți mai dau și de la Medconsult unde el este medic și acolo în afara programului.
Clinica Medconsult
Fix: 021.232.342
Mobil: 0744.346.426
Caderea Bastiliei, Nr. 29, Sector 1

Datorită lui prietena mea a scăpat de o operație pe coloană, tatăl la fel și bunicul care toți spuneau că va rămâne șchiop, numai el a spus că nu, și uite că așa a fost!
Merită să auzi și o altă părere!

13 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

De la 3 luni la 12 luni depinde cât de grav este.

| DiazAndreea explică (pentru Azµre):

Aha...ms

| Azµre a răspuns (pentru DiazAndreea):

Pentru ce trebuie fizioterapia și kinetoterapia?

| DiazAndreea explică (pentru Azµre):

Recuperari la coloana, am 3 inele tasate si coloana inclinata un pic inspre partea dreapta

| Azµre a răspuns (pentru DiazAndreea):

Îți recomand un medic scumpo dacă ajungi prin capitală la spitalul Bagdasar Arseni să cauți pe Doctor Bica Florin, este șeful secției de traumatologie și ortopedie. VOrbește și cu dânsul, vezi ce îți recomandă. Mail ales în cazul tău recuperarea se face foarte greu.
Dacă vrei îți las numărul de telefon al doctorului.

| DiazAndreea explică (pentru Azµre):

Am fost deja la medic, de fapt la 2, am facut si computer tomograf la coloana...a si am uitat ca mi-au gasit si un os din nastere
sa stii ca as vrea o a3a parere. lasa-mi nr pe privat daca vrei

| DiazAndreea explică (pentru Azµre):

Mersi

| Azµre a răspuns (pentru DiazAndreea):

Nu ai pentru ce scumpo! Multă Sănătate!

| Azµre a răspuns (pentru DiazAndreea):

Este unul dintre cei mai buni medici de la noi din țară, dacă vrei să dai de el la Spital la Bagdasar te duci între 9 și 13 are program în fiecare zi de luni până duminică!

Dr.Bica Florin
Medic Primar
Ortopedie - Traumatologie
Șef Lucrări Universitare
Șef Secție

Telefon Secție : 021.334.30.27
Telefon Mobil : 0744530248
E-Mail: Surg.Bica@Yahoo.Com

Și îți mai dau și de la Medconsult unde el este medic și acolo în afara programului.
Clinica Medconsult
Fix: 021.232.342
Mobil: 0744.346.426
Caderea Bastiliei, Nr. 29, Sector 1

Datorită lui prietena mea a scăpat de o operație pe coloană, tatăl la fel și bunicul care toți spuneau că va rămâne șchiop, numai el a spus că nu, și uite că așa a fost!
Merită să auzi și o altă părere!

| ema_2625 a răspuns:

Depinde de gravitatea problemei pentru care faci sedinte de recuperare.Mai bine consulti un medic specialist!

| DiazAndreea explică (pentru ema_2625):

Ma refer ca platesti pentru recuperare...dar cat te tine? 1 luna? 2 sapt?

| ema_2625 a răspuns (pentru DiazAndreea):

Te tine sa faci sedinte de recuperare atat cat este nevoie, depinde cat de grava este problema care necesita recuperare.

| DiazAndreea explică (pentru ema_2625):

Cat este perioada pentru care paltesti, nu are cum sa platest 300 ron pentru 1 an daca ai nevoie...

| ema_2625 a răspuns (pentru DiazAndreea):

Depinde de tarifele celor care fac sedinte sau poate iti fac abonament pe 1 an de exemplu.Mergi si intereseaza-te la saloane specializate din orasul tau.