| Andya a întrebat:

Buna!
Cate kg trebuie sa aiba o fata de 12 ani si de 1.53-1.55:-s?
Eu am 47crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Linda100 a răspuns:

47 de kg e perfectbig grin.

9 răspunsuri:
| CeVreauEu a răspuns:

E foarte bine. Stai calma e perfect asahappy t pup :*

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

E bine.eu fac 13 pe 1 iunie si cam tot atatea kg am dar sunt mai scunda

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

@Linda100, ce? greutatea se face asa:cu 10 mai putin decat inaltimea. deci, vreo 43-45

| Goldenboy97 a răspuns:

Alta obsedata de corpul ei straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai 43 kg. Daca ai inaltimea de 1, 55m e normal sa fii mai slaba cu 10 kg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata la inaltimea ta ar trebui sa aiba 45 de kg. dar nu e o tragedie daca ai cu 2 kg maimult. stai linistita!

| dany5555 a răspuns:

Hm.eu am 1.59 si 44 kg.

| dreamgirl99 a răspuns:

Si eu am tot 12 ani dar am 1.60 si am 48 de kg.si eu cred ca sunt grasa dar cei din jur imi spun ca sunt bine asa cum sunt.dar mie nu-mi place cum arat si vreau sa slabesc cu orice pret.am incercat sa tin regim si sa nu mai mananc paine.dar nu e bine pentru ca iti distrugi organismul.STAI LINISTITA NU ESTI GRASA.esti cum trebuie sa fi.sa nu incerci sa ti regim.si sa fi mandra de tine. daca vrei sa vb asta e id meu p_pisi62@yahoo.com

| ada74 a răspuns:

Esti bine la varsta ta nu iti mai face griji ca esti okwinkingeu am 21 de ani si am 55tongue