| MaxCarpatin a întrebat:

Ce beneficii are daca imi pun blana de oaie naturala in pat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt beneficii deosebite.

| anonimg a răspuns:

Lână. Eventual o să transpiri tot timpul cât vei sta pe ea.

| Bizon95 a răspuns:

E la moda in ziua de azi anti-blana NATURALA de animale
deci, daca vine cineva asa, s-ar putea sa te injure... SERIOS

in plus, daca o pui permanent, vara o sa innebunesti pentru ca aia tine cald, serios!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Este murdara, nu o poți curata si o sa emane un miros urat. Plus ca se înmulțesc bacteriile si te vei îmbolnăvii. Eventual sa tunzi blana, sa speli lana, si sa faci cu ea o pilota care sa o pui in pat. Poti folosi si sa te acoperi tot o astfel de pilota.
Eu nu suport blanurile si nici penele. Sunt alergica.
Nu am câini dar ma vizitează unii atunci când le e foame. In vara stăpânul cainilor a fost sluga la un cioban. Și-a dus câinii cu el. Acum nu mai lucrează, iar câinii când vin la mine miroasă tot a oi si nu a câini.Așa vei mirosii si tu daca vei pune blana in pat fara sa o poți spala si dezinfecta.

| Panamax a răspuns:

O sa mirosi a branza.