| IoanaElisa a întrebat:

Ce părere aveți despre MYO-SAN? Îngrașă? Este bun în tratarea ovarele polichistice? Precizez că nu doresc să rămân însărcinată momentan. Poate peste 4-5 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, medicamentele hormonale nu se iau dupa pareri, sau sfaturile prietenilor/ cunoscutilor samd, se iau in urma unor analize si masuratori homonale foarte precise, prescrise de un endocrinolog sau ginecolog, pentru ca risti sa grabesti inmultirea chisturilor sau generalizarea lor, precum si declansarea obezitatii.
Aparent, studiile internationale spun ca, sindromul ovarelor polichistice, este generat de anumite mancaruri pe care le mancam cu precadere si ca, odata schimbata dieta, organismul se regenereaza si se vindeca complet.
Cauta pe internet dieta pentru ovare polichistice, mai ales alimente interzise, cele care de fapt iti intretin si-ti fac chisturile.

Uite aici, un site cu subiecte legate de ovarele polichistice care iti spune ce este interzis in sindromul ovarelor polichistice, ce este indicat si admis, si care sunt cele mai indicate produse naturiste ca sa te insanatosesti si corpul tau sa nu mai produca chisturi, dimpotriva, sa le elimine si chiar intr-o zi sa poti avea copii.

http://draxe.com/......h-results/

PS Cu "google translate", poti sa copii tot textul, il pui acolo si ti-l traduce automat in romana.

1 răspuns:
| IoanaElisa explică:

Bună. Medicamentul a fost prescris de catre ginecologul meu in urma unor investigații.❤multumesc