| XxBlueRosexX a întrebat:

Bună ce pot lua pentru durerea de masea până ajung la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tonyc7 a răspuns:

Ketonal

Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand:
Iti scobesti caria cu o scobitoare si clatesti intens si repetat cu ceai de musetel (fara zahar! ).
Daca durerea continua, poti lua ceva tableta ipotriva durerii: Ketonal, Antinevralgic, etc.

| Mindfulness a răspuns:

Apa calda cu sare de mare, daca nu ai sare de mare e buna și sarea pe care o ai, sau Ibuprofen, Ketonal etc.

| NLS a răspuns:

Ibuprofen
Are efect garantat, si de lunga durata.
Nu e bine sa depasesti doza de 2 pastile in 24 de ore, dar nici nu va fi nevoie.