| coco97 a întrebat:

ce se intampla daca iti rupi o buba de la varicela care nu avea coaja? dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LigiMe99 a răspuns:

Pai in cel mai rau caz, se infecteaza si se poate ajunge la ceva grav, dar in general ramane semn (adica dupa ce iti trece varicela, ramane semn pe piele), care nu trece. Funda? Plzzz. Mai imi trebuie 2 ca sa reusesc sa iau 10 funde in 4 zile big grin

11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ramane o gaura adanca in piele, ce nu o mai poti " repara" cu nimic.

| StarDust a răspuns:

Stiu ca de obicei orice bubitsa de la varicela scarpinata / rupta etc face un ditai semnu in locul respectiv. nu credeam dar am vazut la o prietena. acum are o gaura pe fata

| Oanny a răspuns:

Si mama a facut asta.Mi-a zis ca i-a aparut mai multe bubitze si acolo i-a ramas semn.

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Îţi rămâne semn.

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Si eu am avut varicela si cand mil`eam dat jos nu`my s`a intamplat nimic. sper ca te-am ajutat.:Xfunditsa?

| Unffox a răspuns:

Iti va ramane semn. Un fel de urma mica in piele. Nu e prea frumos -.-"

| dalia_7907 a răspuns:

Iti ramane semn.Eu am rupt una de pe fata.si mi s-a facut alunita exact in locul ala.big grin

| Gumã a răspuns:

Iti v-a ramane semn.big grin

| Laviy a răspuns:

Iti v-a ramane un semn. Si eu am pe fruntehappy

| pinguluk a răspuns:

Iti va ramane semn

| mitza_9477 a răspuns:

Pai si eu am avut si iese asa ca un fel de apa