| anonim_4396 a întrebat:

BunahappyCe se poate face pentru a scapa de o alunita de pe pielea capului?(e destul de mare alunita.sa marit in timp si acu se vede destul de urat.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa de ea decat daca ti-o scoate dermatologul sau chirurgul specialist in chirurgie plastica.

3 răspunsuri:
| mmeee79 a răspuns:

Buna.happy
Pai nu prea ai cum, alunita(semnul) nu prea ai cum sa-l scoti.In nici un caz "bazait". Du-te la un doctor daca chiar vrei sa ti-l scoti sau asa, si ti-l va scoate la operatie, cu laserulhappy
Ai grija, nu mai umbla la el, lasa-l asa, sa nu cumva sa faci cancer! Mai bine lasa-l acolo, cu totii avem alunite(semne) mai mici sau mai mari, mai vizibile sau nu, dar cu totii avem. Las-o acolo. Sfatul meuhappy

SUCCES!:*

| nustiucenumesapun a răspuns:

Nu ai ce sa ii facihappy eventual piaptana-te in asa fel incat sa o acoperi.

| diana_7613 a răspuns:

Hei buna
sunt sigura ca poti scapa de acea alunita printr'o operatie sau ceva de genu' asta' happy