| adelina899 a întrebat:

Ce trebuie sa mananc pentru a avea o imunitate buna? Astept cat mai multe raspunsuri, funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Depinde de organism, trebuie sa te adresezi unui medic nutritionist ca sa ai o alimentatie controlata, asigurandu-ti necesarul de nutrimente.

| Alin4uuu a răspuns:

Buna ca sa iti maresti imunitatea trebuie sa mananci cat mai natural cat mai multe fructe si legume bineinteles ca trebuie sa mananci si carne dar baza sunt fructele si legumele, sanatate multawinking

Răspuns utilizator avertizat
| DinPlante a răspuns:

Catina (poti sa o iei proasptaa din piata, o amesteci cu miere de albine si iei dimineata), laptisor de matca, usturoi, lamai, portocale, ceai de echinacea. Toamna este recomandat sa se faca plimbari, pentru a permite organismului acomodarea cu noile temperaturi.