| Moooniii a întrebat:

Ce trebuie sa mananc sa ma ingras si in cat timp se vede? Am 1, 50 si vreo 35 de kg.Ajutati.ma va rog.Toata lumea imi spune ca sunt slaba si nu imi place.
Dau funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Nu te feri de paine dar nici nu exagera. Mananca cel putin de doua ori pe saptamana cartofi prajiti. La scoala sa iei in fiecare zi ceva de mancare, de preferat produse de patiserie (dar fara covrigi). Nu sari niciodata peste micul dejun chiar daca nu poti sa mananci mult. Incearca sa dormi dupa amiaza iar daca nu poti sa adormi doar stai in pat. Mananca ceva consistent la pranz si seara (carne, pizza) si fereste-te de sucuri de la magazin (chiar daca pe ele scrie ca sunt naturale) si de snaks-uri ( http://culinar.bzi.ro/......cksuri.jpg ) Mananca si fructe ca desert iar cand ai pofta de o gustare alune, seminte, nuci, fistic, paine cu unt, cu miere, gem sau orice altceva vrei tu. Poti sa cauti pe net retete de prajituri cu fructe si sa iti pui parintii sa le faca. Ai grija daca mananci prajituri de la cofetarie ca au obiceiul sa puna foarte mult zahar si margarina. Pofta buna!

4 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Pune masa musculara, nu tesut adipos(grasime)!

| Nudamnume a răspuns:

Ceva consistent adica multa paie, sau mancare de fast food, dar nu exagera.

| Octavian_Aly_1998 a răspuns:

Incearca carne de vita, de peste lapte si oua si macar doua banane pe zi. Poti sa faci si exercitii fizice pentru a avea greutate in muschi, nu in grasime.