| annapd a întrebat:

cine a slabit cu ceai de crusin? am auzit ca este foarte bun, desigur cu o dieta si alimentatie sanatoasa///

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ceaiul de crusin este un laxativ, adica te va face sa ai multe scaune moi pe zi si vei slabi putin, ca urmare a deshidratarii si starii de rau induse de diaree. Insa este implicat in cancerul de colon, de aceea consumul lui trebuie limitat la momentele de maxima constipatie (nu trebuie sa consumi mai des de o data la 2-3 ani)

1 răspuns:
| kiri11 a răspuns:

Eu ma mentin cu ceaiul verde, dar am slabit cu suplimentul green coffe happy, nu stiu insa nimic de ceaiul de crusin...