| Nikoooooooo a întrebat:

cine imi da sh mie un regim de ingrasare sanatos, care sa functioneze? primeste fundita sh restul vottongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| louise a răspuns:

REGIM DE INGRASARE SANATO:

In timp ce toata lumea cauta diete minune pentru a mai scapa de un kilogram, doua, tu nu stii ce sa faci ca sa te mai ingrasi. Ne-am gandit si la tine si am pus la punct un regim sanatos care te va ajuta sa ai un corp armonios si sanatos!

Mic dejun

Varianta 1: cereale cu lapte si banane, un ou fiert (moale) cu paine, un ceai indulcit cu miere

Varianta 2: un sandwis cu branza feta, nuci pisate, amestecate cu miere si iaurt

Varianta 3: cascaval pane, doua felii de paine, +/-rosii si castraveti, desert obligatoriu daca nu ai mancat cele 2 felii de paine

Gustare (10:00)

Varianta 1: sandwis cu sunca si cascaval, fructe din compot

Varianta 2: un cartof copt cu unt, cateva patratele de ciocolata

Varianta 3: iaurt cu cereale, miere si nuci sau alune

Pranz:

Varianta 1: pui la gratar cu salata de rosii (cu ulei de masline) si branza feta rasa pe deasupra, 2 felii de paine, o prajitura desert

Varianta 2: supa de legume, 200 g de carne de vita fiarta cu cartofi fierti amestecati cu unt, paine, desert la alegere

Varianta 3: carne de porc la gratar, salata de rosii sau salata verde, cartofi copti cu unt, paine

Gustare la 17:00:

Varianta 1: cacao cu lapte si un croissant

Varianta 2: 2 sandwisuri cu branza rasa si amestecata cu unt si cu marar sau ardei sau ce-ti place tie, doua felii de paine. Stafide

Varianta 3: un pahar de lapte (sau iaurt) cu biscuiti, cateva nuci sau alune

Cina:

Varianta 1: supa de pui cu fidea multa, paste cu unt, branza si sunca de praga, desert: struguri

Varianta 2: supa de cartofi, peste la gratar cu legume fierte, tarte cu fructe la desert

Varianta 3: piept de pui la gratar, piure de cartofi, 2 mere coapte

| louise a răspuns:

REGIM SANATOS DE INGRASARE:
In timp ce toata lumea cauta diete minune pentru a mai scapa de un kilogram, doua, tu nu stii ce sa faci ca sa te mai ingrasi. Ne-am gandit si la tine si am pus la punct un regim sanatos care te va ajuta sa ai un corp armonios si sanatos!

Mic dejun

Varianta 1: cereale cu lapte si banane, un ou fiert (moale) cu paine, un ceai indulcit cu miere

Varianta 2: un sandwis cu branza feta, nuci pisate, amestecate cu miere si iaurt

Varianta 3: cascaval pane, doua felii de paine, +/-rosii si castraveti, desert obligatoriu daca nu ai mancat cele 2 felii de paine

Gustare (10:00)

Varianta 1: sandwis cu sunca si cascaval, fructe din compot

Varianta 2: un cartof copt cu unt, cateva patratele de ciocolata

Varianta 3: iaurt cu cereale, miere si nuci sau alune

Pranz:

Varianta 1: pui la gratar cu salata de rosii (cu ulei de masline) si branza feta rasa pe deasupra, 2 felii de paine, o prajitura desert

Varianta 2: supa de legume, 200 g de carne de vita fiarta cu cartofi fierti amestecati cu unt, paine, desert la alegere

Varianta 3: carne de porc la gratar, salata de rosii sau salata verde, cartofi copti cu unt, paine

Gustare la 17:00:

Varianta 1: cacao cu lapte si un croissant

Varianta 2: 2 sandwisuri cu branza rasa si amestecata cu unt si cu marar sau ardei sau ce-ti place tie, doua felii de paine. Stafide

Varianta 3: un pahar de lapte (sau iaurt) cu biscuiti, cateva nuci sau alune

Cina:

Varianta 1: supa de pui cu fidea multa, paste cu unt, branza si sunca de praga, desert: struguri

Varianta 2: supa de cartofi, peste la gratar cu legume fierte, tarte cu fructe la desert

Varianta 3: piept de pui la gratar, piure de cartofi, 2 mere coapte

| GeorgeGabriel a răspuns:

Mananci seara carbohidrati(cartofi pai tot ce inseamna prajit in ulei)) dar sa mamanci seara ca atunci isi face efectu ca daca mananci ziua nu se pune pe tine ca faci miscare dar seara nu de asta se spune ca sa mananci fructe seara uite iti spun ceva Ziua sa mananci ca un rege (pentru ca sa ai energie toata ziua) la pranz ca un muncitor(nu stiu de ce se spune asta ) seara ca un sarac... inteelegi funtitsa

| danielaxyz a răspuns:

Cate 2 capsule de spirulina dupa fiecare masa, si eu fac asta de vreo 2 saptamani,se cunoaste,in rest mananci tot ce poftesti,iti face f mare pofta de mancare spirulina,dar neaparat dupa masa, daca o iei inainte, slabesti si inhiba pofta de mancare

| EmaS a răspuns:

Actiune Terapeutica

Vitamax conţine grupe de ingrediente active, atent selectate pentru acţiunile lor sinergice, profilactice şi terapeutice, necesare menţinerii şi/sau ameliorării funcţiilor organismului. Lăptişorul de matcă este un amestec natural de proteine, aminoacizi, lipide, carbohidraţi, acizi graşi şi vitamine. A fost folosit cu rezultate deosebite ca tonic general în ameliorarea simptomelor legate de vârsta înaintată şi pentru îmbunătăţirea stării generale la cei cu boli cronice degenerative. Ginseng este, de asemenea, un extract natural cu un spectru larg de acţiuni farmacologice, cu efect stimulant şi energizant. Ginseng creşte rezistenţa naturală, ca şi capacitatea recuperativă a organismului. Cele 9 bioelemente asigură organismului substanţele de bază necesare proceselor metabolice normale. În plus, aceste 9 bioelemente acţionează ca factori de protecţie împotriva multor boli degenerative. Cele 23 din cele mai importante vitamine, minerale şi oligoelemente sunt incluse pentru asigurarea necesarului zilnic atât în condiţii normale, cât şi în stări de deficit sau de necesităţi crescute. Multe dintre acestea sunt cofactori în diferite procese metabolice. Ca urmare, Vitamax, prin compoziţia sa, este considerat cel mai potrivit preparat vitaminic pentru toate vârstele, indiferent de sex.

| Zazu a răspuns:

Mergi la medic si iti faci analize.Medicul o sa iti spuna ce si cum trebuie sa mananci. Unele vitamine se asimileaza in organism si nu pot fi eliminate, ceea ce duce la doze excesive si iti pot face rau.Metabilosmul poate suferi daune ireversibile, mai ales in cazul in care mananci carne.Metabolismul acid da carente foarte mari, afectiuni ale oaselor si dintilor.Proteinele in exces dauneaza rinichilor. Evita vitaminele care nu sunt prescrise de medic pentru ca dau pofta de mancare(efecte negative ale metabolismului).
Sfatul meu, mergi la medic.