| adela_8717 a întrebat:

Cum pot sa-mi albesc dinti in cel mai scurt timp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Spala-te cu bicarbonat de sodiu (alimentar) o data pe zi! Cauta pe TPU intrebari asemanatoare si vei gasi mai multe raspunsuri! Sus la "cauta intrebari si raspunsuri"!

| Vizitiul a răspuns:

Te speli odata pe zi cu putina sare, iar pe urma clatesti cu apa din ambundenta! Dupa fiecare masa este necesara o simpla clatire cu apa, fara pasta! Te speli cu pasta de dinti, dimineata, la pranz si seara!

| T a răspuns:

Incearca o pasta de dinti medicinala pentru albit dintii si sa te speli corect - cel putin 3 minute de periaj.Sa pui putin bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti si sa te speli normal pe dinti. Poti folosi si zeama de lamaie.
Pentru ceva rapid poti comanda un produs de albit dintii de pe internet(http://albirea-dintilor.com). Cica iti albeste dintii in 3 zile si nu pune in pericol smaltul dintilor.