| andreea6252 a întrebat:

Cum pot scapa de coșuri in 2 3 zile max o săptămână? Am coșuri pe fata si brațe? Un tratament natural? Va rog repede este urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| BlueDark a răspuns:

Fa dus foarte des, foloseste apa micelara pe fata si zonele afectate, nu te abtine sa spargi cosurile stridente.Nu uita sa utilizezi o crema hidratanta si sa ai un regim alimentar adecvat.
Intr-o saptamana nu scapi de acnee, dar asfel o poti ameliora considerabil.

3 răspunsuri:
| Claxon987 a răspuns:

La o intrebare urgenta iata un raspuns urgent : este imposibil, acneea necesita multa grija si tratament indelungat si relativ scump, nu ceaiuri

| Tramadol a răspuns:

Nu ai cum. Mai ales intr-un timp atat de scurt. Cunoscand cauzele aparititei, iti recomand o dieta mai light (in principal fara grasimi, dulciuri si sucuri), pentru ca va ajuta mult textura pielii. Ah, si nu uita de multa apa, scoate toxinele din corp.

| andreea6252 explică (pentru Tramadol):

Multumesc mult❤❤