| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Cum sa imi intaresc imunitatea? Dati-mi sfaturi bune! Masturbarea afecteaza ceva si scade imunitatea? Sa fie raspunsuri serioase! Scuzati-mi intrebarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Masturbarea nu afecteaza in nici-un fel imunitatea. S-ar putea chiar sa o intareasca... Dar nu zic ca asa e, nu cred ca sunt studii.
Imunitatea ta e deja destul de buna daca nu esti cu tuberculoza, cancere sau alte probleme de sanatate (cronice).
Fructele si in special citricele (lamai, portocale, clementine). O viata sanatoasa in general o sa-ti mentina imunitatea in limite normale. Nu te gandi ca daca ai o super imunitate e ceva de bine, daca imunitatea e prea mare organismul incepe sa lupte cu el insusi si faci boli autoimune, care nu sunt tocmai ceva placut...
Multa sanatate.

| Clorox a răspuns:

Nu, masturbarea nu afecteaza imunitatea, mananca mult usturoi, dimineata catina in miere, o lingurita!

| NAT0 a răspuns:

Nu afectează cu nimic așa că poți să-i dai bătaie.laughing

| NAT0 a răspuns (pentru NAT0):

Iar pentru imunitatea scăzută îți recomand totuși să mergi la un medic.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Pentru imunitate alimentatie sanatoasa, multe fructe si legume, seminte de chia gasesti la plafar si pe net poti citi despre ele, hrean, ghimbir, polen si produse din miere naturala.

| oFrunza a răspuns:

Masturbarea nu face decat sa te satisfaca sexual fara partener si sa iti scada atentia pentru femeia de langa tine.