| LanternaRoz a întrebat:

happy

Cum sa scap mai repede de o rana de pe fata? Sa se cicatrizeze mai repede. Nu ma intereseaza daca ramane cicatrice, se poate acoperi usor.
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| maryan1997 a răspuns:

Dati cu pudra de talk.si tine-o la aer libera nu trebuie sa fie acoperita.ca sa se usuce mai bine

| GenAngel a răspuns:

Eu cand am rana si nu e chiar uscata rup scoarta aia si a doua zi am cicatrice.