| anonim_4396 a întrebat:

big grin... Am ochii caprui si pupilele negre, insa de cand m-am nascut si pana acum am observat un lucru ciudat pupilele mele sunt foarte mari mereu, mai am un pic si nu se mai vede irisul. Oare sunt anormala?! laughing glumeam. Voi ce parere aveti? Dau Fundita! :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

De câte ori te uiți atent la ceva aproape (de exemplu când te uiți în oglindă la ochii tăi), pupilele se măresc. Ochiul focalizează mărind și micșorând pupila. Uită-te undeva în depărtare și roagă pe cineva să-ți zică dacă ai sau nu pupila mare, și așa vei ști dacă ești mai specială sau nu.

| Kristinx7 a răspuns (pentru Raul9004):

Mersi de sfat, dar se pare ca tot mari imi raman. big grin

| MickyloveAndySixx a răspuns (pentru Raul9004):

Aia am vrut si eu acum sa scriu! phbbbbt

| Raul9004 a răspuns (pentru Kristinx7):

Dacă vezi bine atunci nu e nicio problemă, doar ai ochi frumoși happy

| Raul9004 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Noah îmi pare rău sad

| Kristinx7 a răspuns (pentru Raul9004):

Multumesc happy

| MickyloveAndySixx a răspuns (pentru Raul9004):

oh go on

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pupilele de dilată și se micșorează în funcție de puterea luminii.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

E ceva normal, esti normala si nu ar trebui sa ii faci griji, chiar am mai vazut persoane cu acesti ochi deosebiti

| eandopuncttk a răspuns:

Parere? eu personal nu am nicio parere. in schimb mandreste-te cu ochii tai.
sunt o raritate tongue

| Kristinx7 a răspuns (pentru eandopuncttk):

Vai mersi... big grin

| eandopuncttk a răspuns (pentru Kristinx7):

Like tongue

| EuAli a răspuns:

E normal deoarece cand te uite in oglinda te concentrezi si focalizandu-se pe oglinde pupilele se maresc.

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Se mai intampla! oh go on
este ceva normal sa ti se dilateze pupila... revine la loc! nu iti face griji! :*

[dac nu ma cerzi pe cuvant... du-te la un doctor! :*]

| Kristinx7 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Nu e vorba de dilatare...le am asa de cand m-am nascut nu le-am avut niciodata normalewinking

| MickyloveAndySixx a răspuns (pentru Kristinx7):

:O:O:O

"MUTANT-O"!

GLUMESC! nu e nimic grav!winking

| Kristinx7 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Stiuu...mersi de pareri :X