| GgDd a întrebat:

Daca am ulcer gastric pot sa iau anticonceptionale sau imi fac rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu exista o contraindiatie pentru adinistrarea de anticonceptionale in ulcer. Oricum, tratamentul pentru ulcer poate scadea eficienta antionceptionalelor, asa ca cel mai bine ai o discutie pe aceata tema cu ginecologul tau, care iti poate face acesta recomandare mult mai sigur.

| GgDd explică (pentru gyzzard):

Multumesc pentru raspuns gyzzard!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pilulele nu le administrezi decât la indicația medicului ginecolog sau cel de planning familial.
În urma controlului medical vei vedea dacă primești pilule sau altă metodă contraceptivă.
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

Poti lua si cianura dar o sa mori... Abstinenta sau prezervativul ce au?

| GgDd explică (pentru IMC90):

E ok.eu doar am intrebat. Pe prospect la cotraindicatii nu scrie. Si nu stiam daca imi fac rau. Multumesc pentru raspuns.