| Rocky1 a întrebat:

Buna,daca fac exercitii cu gantere de 5kg fiecare si fac si sarituri sau genoflexiuni in scopul remedierii faptului ca raman mic daca ridic greutati, functioneaza? daca nu spuneti mi ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| clickkcilc a răspuns:

Si ce daca ai 15 ani?
InquireWithin a zis foarte bine cu tractiunile. exercitiile calistenice(doar cu corpul tau) sunt foarte bune pentru varsta ta si ti le recomand.
uite un link aici care te va ajuta http://www.sport-inclusive.com/......e-executie

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Fa si niste tractiuni daca ai unde. Ajuta si la brate si sa nu ramai mic.

| clickkcilc a răspuns:

Nu ramai mic daca ridici greutati asa mici.probabil ai o varsta frageda si parintii nu sunt inca de acord cu asta. spune-le ca vrei sa te inscrii la kaiac-canoe. o sa iti dezvolti niste brate puternice dar daca vrei un corp frumos si nu te lasa la sala, le zici de inotwinking

| Rocky1 explică (pentru clickkcilc):

Am 15 ani

| clickkcilc a răspuns (pentru Rocky1):

Si ce daca ai 15 ani?
InquireWithin a zis foarte bine cu tractiunile. exercitiile calistenice(doar cu corpul tau) sunt foarte bune pentru varsta ta si ti le recomand.
uite un link aici care te va ajuta http://www.sport-inclusive.com/......e-executie