| Nathalie18 a întrebat:

Daca fac sala, azi a fost prima zi, si nu am facut febra musculara inseamna ca nu m-am antrenat corect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nici nu e nevoie sa faci febra. Oricum, daca vei face febra o vei simti a doua zi (dupa odihna din timpul noptii). Si dca vei face febra musculara atunci este bine sa nu ami mergi la antrenemete pana cand aceasta nu iti va trece; altfel vei face intindere. Poti doar sa faci exercitii fizice de incalzire ca sa nu mai simti febra la intensitatea ei, dar nu faci efort atunci cand ai febra. Cand suprasoliciti organismul ceva va ceda din el. Pentru ca nu suntem din fier.

| NLS a răspuns:

Eu zic sa nu te pripesti. Exista timp pentru toate. happy
Intrebarea trebuia pusa maine.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu trebuie sa faci febra musculara laughing

| Donsavas a răspuns:

Inseamna ca nu te ai autoextenuat. A te suprasolicita nu ti garanteaza rezultate si nu grabeste procesul de crestere.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Febra musculara NU inseamna rezultate. Asteapta pana maine si vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp te-ai antrenat?

| MelissaAdela a răspuns:

Buna.Inseamna ca nu ai depus destul de mult efort pentru grupele de muschi pe care ai vrut sa le antrenezi.Nu-ti face griji insa happy Te vei acomoda
Multi pupici :*

| Nathalie18 explică:

Nici nu ma pot misca e foarte intensa