| GEORGIANA3489 a întrebat:

Buna, daca intrerup anticonceptionalele astazi dupa ce am luat 21 de zile si sa nu le mai iau deloc o sa imi vina luna asta care vine la fel cum imi venea inainte sau imi intarzaie? Vreau sa imi raspunda cineva care chiar stie va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

O să sângerezi când le întrerupi în primă fază. Asta e o sângerare hormonală şi nu menstruația ta. O să ai apoi ovulație la un moment dat, probabil mai târziu decât de obicei şi după 14 zile de la ovulație o să ai menstruația ta obişnuită. E bine să găseşti o altă metodă de protecție între timp.

| GEORGIANA3489 explică (pentru StudentLaMedicina):

Atunci o sa le continui pana vin de la mare in august si dupa le intrerup de tot sa nu mai stau cu grija

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru GEORGIANA3489):

Bună idee.