| Blaj a întrebat:

Buna!

Daca mananc mult mi se mareste stomacul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PisicutzaCenusie a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))) normal, se mareste cat timp mananci apoi elimini prin excremente. Stomacul ti se mareste in timp ce cresti.La revedere!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

DA! Dece mananci mai mult intr-o perioada scurta cu atat se mareste volumul stomacului.

| Azµre a răspuns:

Da, și dacă bei acidulat la fel se mărește!

| Latinmoon a răspuns:

Pentruca mancarea se duce in stomac care o macina si o parte este asimilata sange iar alta parte este eliminata.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Cred ca tu intrebi la propriu daca se mareste, iar raspunsul este nu.

Sanatate!