| fatatafrumoasa24 a întrebat:

Buna, daca nu am asigurare din acea medicala, cam cat trebuie sa platesc ca sa ma duc la spital pentru problema pe care am spus o mai devreme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai spitalul iti poate spune fiind in functie de cate zile te tin acolo, ce diagnostice ti se vor pune, ai ce tip de analize ti se fac: radiografii, endoscopii, CT scan, RMN, analze sange, urina, biopsii, teste penbtru fiecare boala cu transmitere sexuala etc), cati medici te consulta (endocrinolog, gineoclog, urolog, chirurg), ce tratemente ti se fac sau ce interventii samd.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca esti minora si esti la scoala sau daca esti majora si esti la facultate sau orice scoala, ai automat asigurare.
Inteleg ca problema ta e cu urinatul. Daca simptomele nu sunt asa grave mergi la farmacie si o sa-ti recomande farmacista ceva pentru ca probabil ai o infectie.
Daca mergi la doctor, la spital, clinica etc atunci ei o sa-ti faca niste analize, investigatii si astea nu sunt ieftine.
Daca chemi ambulanta si te duce la urgente practic nu platesti pentru ca e in regim de urgenta dar e discutabil...deci tu decizi ce faci

| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu trebuie să mergi la spital pentru asta. Mergi la farmacie să îți dea Sumetrolim îl iei x 2 pe zi. Şi bei multe multe lichide până urina devine transparentă.