| aura23acp a întrebat:

daca te duci la un stomatolog pentru ca ai un canin cariat, ce iti face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bebebebebebebe a răspuns:

Pai iti curtata caria, si iti pune ceva medicament acolo ..nu te doarewinking:X
Apoi iti pune plomba si gata dintele tau e reparat:* Mai bine sa te duci acum decat mai tarziu, ca o sa ajungi la dureri sa nu mai poti dormi noaptea.deci cat mai repede la dentist:* nu te teme:*

3 răspunsuri:
| Goooogle a răspuns:

Iti pune plomba.

| Alyn4U a răspuns:

Iti distruge caria cu un aparat si daca ramane gol il acopera. Funda? big grin

| Ella3133 a răspuns:

O sa iti gaureasca cu un aparata unde ai cari, iar il loc o sa iti puna plombawinking
nu stiu alfel cum sa iti explic ca n`am carii laughing