| KaterinaPetrova a întrebat:

daca un punct de grasime pe sub piele mai precis in piept de marime (cat o unghie mica de la mana) ce pot face sa scap de el.mentionez ca nu ma doare, mananca sau altceva si il am de 2 ani asa(nu sunt gras.am fost mereu un slabanoglaughing ) thkns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

N-ai cum sa stii cu siguranta daca, este sau nu, un "punct de grasime"--- de regula punctele de grasime nu sunt atat de mari. Iti sugerez sa consulti un dermatolog. Numai bine!

| EmaS a răspuns:

Se numeste lipom.Este o bucata de grasime. Daca te deranjeaza poti sa mergi la chirurgie si ti-l poate scoate.Se face anestezie locala, nu doare.El va creste cu timpul.

| a1doru a răspuns:

Se numeste lipom.mergi si tu la un medic ca trebuie vazut de ce natura este, inainte de a face ceva.in general sunt benigne, da nu se stie niciodata...

| browneyes99 a răspuns:

Si mama a avut exact aceeasi problema.dar la ea era de vreo 5 ani.pana la urma s-a trnsformat in furung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat sa fi gras..cunosc o tipa..aschie de slaba si tot i s-o facut..ar fi totusi mai bine daca ai merge sa ti-l scotihappy

| simona3272 a răspuns:

Daca nu te deranjeaza poti sa ramai cu el, nu cred ca poti face ceva!

| DjAnna a răspuns:

Daca creste si mai mult trebuie operat am o vecina care a avut pe umar si se facuse mare si o fost operata oricum mergi la medic pentru siguranta si sanatatea ta

| Aliison a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi la medic. happy