| Chocoleataa a întrebat:

Buna dau FUNDA.Cum sa scap de cosuri si de petele rosiatice de pe fata.Acum o saptamana mi a trecut varsatul si mi au iesit niste cosuri mici dar dese.medicul mi a dat niste creme dar imi este frica sa nu imi apara altceva de la ele.Deci cum scap de cosuri si ce fond de ten as putea folosi pentru un ten sensibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu folosi prea mult fond de ten! Nu e bun pentru ten! Vei avea de tras dupa si tenul iti va fi imbatranit. Cel mai bine sa iti asculti medicul dermatolog, dar lasa fondul ala de ten.

| Nomoreregretstb a răspuns:

Nu neaparat fond de ten. Incearca sa dai cu zeama de lamaie si asteapta 30 minute asa pana se usuca apoi clateste fata. Fa asa 3 zile la rand si o sa vezi rezultate.