| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Dau funda ::-D. Eu cand ma duc la plaja, nu ma innegresc deloc! dabea daca ma inrosesc, ma dadeam cu. ulei sa ma innegresc, dar tot alba ma faceam. oare de ce? sunt.alba ca branza si nu ma bronzez deloc. ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xgd a răspuns:

Acasa, exfoliaza-ti pielea. Fa un scrub din zahar si gel de dus si freaca-te bine pe piele. Vei vedea ce catifelata va fi, asa elimini celulele moarte si nu ti se va duce pielea jos atat de rapid. Inainte sa te bronzezi, mananca doi morcovi mari, stimuleaza secretia de melanina [ pigmentul acela care confera bronzul ].

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu ai pigment. Asa sunt si eu.
Pentru a te bronza,trebuie sa o iei treptat cu expunerea la soare. Ca daca te inrosesti imediat,tot imediat te si cojesti,si-ti ramane o piele si mai sensibila.
Eu,o singura data in viata m-am bronzat ca lumea, dar in acel an am fost de doua ori la mare, o data in iunie si a doua oara la sfarsitul lui august. Dar a doua oara, a doua zi eram deja neagra!
Trebuie sa ai mare grija si sa iei lotiuni cu protectie solara mare, ca altfel este pericol de cancer de piele.

| albastrualb77 a răspuns:

Probabil deloc daca asa e felul tau nu ai ce sa faci, dar oricum foloseste ceva de protectie, oricum, cand stai la soare shiar daca nu te bronzezi.

| Suiram06 a răspuns:

Incearca sa te dai cu unt de cacao atunci cand mergi la plaja. O sa il gasesti foarte greu insa pe la unele farmacii. O sa imi dai 3 funde dupa ce il folosesti. O zi buna!

| ceadragutza a răspuns:

Asa e felul tau. nu te bronzezi mai deloc. incearca sa te dai cu crema sau ulei pentru bronzare. fundita te rog! puppy dog eyes