| KrisZy a întrebat:

Buna ! Dau funda ! deci . cum este hernia de disc la copii ( 12 ani ) . trebuie neaparat operatie ? Sau se face tratament ? In ce consta tratamentul si cam cat dureaza recuperarea dupa o operatie .
Specific la copii de 12 ani !
Fundita !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tomi10 a răspuns:

Buna se poate trata cu tratament la copii se vindeca repede. daca e acuta se opereaza.iar vindecarea dupa o luna la om iar la copil cred ca in cateva saptamani sau chiar o luna asa nu stiu sigur.iti urez multa sanatate si sa nu te lasi esti tanara si te vindeci repede.

| quiksilver2010 a răspuns:

Cred ca ar putea sa te intereseze asta: http://turnulbabel1.wordpress.com/