| Megan97 a întrebat:

dau funda! vreau si eu mai multe informatii despre duphaston, in principal daca ingrasa. eu trebuie sa iau o pastila pe zi timp de 10 zile. e posibil sa ma ingras?(vizibil si/sau kg)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE cum "reacţionează" organismul tău!

"Creşterea în greutate" este o reacţie adversă mai puţin frecventă ( "se întâlnesc la mai puţin de 1 din 100 de persoane" ) - vezi Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_2078_26.10.09.pdf?anmOrder=Sorter_dci

Şi, DA, dacă doza este adecvată, este posibil să scapi de amenoreea secundară după cele 10 zile de tratament :)

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Eu am luat si nu m-am ingrasat nici 50 de grame.

| Megan97 explică (pentru Oana92):

Cat timp ai luat? eu am amenoree secundara. am sanse sa mi se rezolve problema dupa astea 10 zile de tratament? si am auzit ca iti provoaca pofta de mancare

| Oana92 a răspuns (pentru Megan97):

Eu am luat 10 luni, problemele mele au fost mai grave. Eu nu am avut astfel de reactii de la duphaston.