| anonim_4396 a întrebat:

De 10/14 zile imi este greata! In timpul menstruatiei imi este greata de dimineata si nu am pofta de mâncare.Acum am observat ca am niste viermisori... Oare din cauza viermisorilor?
Si am burta umflată in partea de jos si ma cam balonez.Tin sa mentionez ca am 14 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DataScience a răspuns:

Nu merge la spital in perioada asta daca nu ai simptome de covid/gripa. Este cel mai prost sfat pe care il poti primi daca ai doar acele simptome.
Mananca seminte de dovleac, ceapa si usturoi. Astea 3 sunt testate de mine si au functionat de fiecare data cand aam avut viermi intestinali(mananca mai putine dulciuri si evita laptele gen o saptamana in timp ce iei alea 3 in fiecare zi)
Mai poti cauta pe web si alte alimente bune impotriva parazitilor intestinali si sa iei si din alea. Daca 7 zil iei din alea o sa moara si o sa ai intestinele mai curate.

| anonim_4396 explică (pentru DataScience):

Multumesc
Dar aceste simptome pot fi de la viermi?
Acum merg la medicul de familie sa imi prescrie tratamentele! Sper sa imi treaca

2 răspunsuri:
| mihaicatalinman237 a răspuns:

Vorbește cu părinții / contactati 112 / mergeți la cel mai apropiat spital