| Andreeaioana20 a întrebat:

Bună!

De 2 zile simt o durere ușoară, nu supărătoare, în partea dreapta jos la abdomen, cam în zona apendicelui. E o durere f similara cu cea cand se face efort mai mult. Ma doare cumva mai mult de azi, chiar și când merg un pic sau fac o mișcare brusca sau tușesc. Am fost operata de apendicita acum 15 ani, deci varianta asta se cam exclude.
Ce ar putea fi? Nu am alte simptome.
Menționez ca am avut în ultima vreme un program mai haotic și am mâncat mai nesănătos, însă nu știu dacă ajuta informația asta. De asemenea, îmi simt cumva burta ușor umflata, însă nu știu exact de la ce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OvidiuBatranu a răspuns:

Du-te la spital de graba, si eu am avut dureri de genu acum un an, si nu am bagat de seama, si acum o luna am fost operat, daca nu te operezi de apendicita cat mai repede, ajungi sa ai tuburi bagate prin mațe pentru ati scoate infectia, peritonita e mult mai grava si asta o faci doar in cazu in care se sparge apendicita, crede-ma, o sa plangi de durere, eu am turbat cand m-a luat tare durerile, urlam de durere, sfatu meu ar fi sa o rogi pe mama ta sau pe tatal tau sa mearga cu tine la spital la un control pentru partea de jos a abdomenului, asa o sa si deie seama ca e vorba despre apendicita si a sa te opereze peste cateva zile, daca durerile devin insuportabile o sa iei calmante in fiecare zi, problema mai rea e ca nu o sa poti merge, manca, sta in fund sau culca, din cauza durerii. Este ingrozitor de insuportabila. Succes!