| fatatafrumoasa24 a întrebat:

Buna! de azi dimineață simt nevoia de a urina intr una, nu urinez mult ci foarte putin si ustura foarte tare, stiu ca asta ar putea fi o infecție urinara dar a început sa curga niște sange si nu stiu daca face parte din infecția urinara sau este sangele de implantatie, mă puteți ajuta? in urma cu cateva zile am vărsat si imi este rau, am amețeli, greturi si dureri de cap, am facut si un test de sarcina acum doua sau trei zile si a iesit negativ. daca ma puteti ajuta sa mi spune ti daca este normal si face parte din infectia urinara si daca are rost sa mă duc la spital sau doar la farmacie sa iau pastile! vă mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa iti dea trimitere la analize si ecografie.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
In primul rand elimina orice bautura cu acid si condimente iuti in alimentatie.
Bea ceai de galbenele, coada calului, coada șoricelului, cu lamaie si miere.
Apoi ar fi buna o jumătate linguriță bicarbonat la un pahar apa zilnic dimineața, doua saptamani.
Pentru voma emetiral sau ceai de menta.
Poate ar trebui sa repeti testul de sarcina in cadrul unei clinici,
Medicul de familie te poate indruma catre un medic de specialitate.

| Eduard619 a răspuns:

Foarte probabil să ai pietre la rinichi.
Mergi la medic cât mai curând!

| Mindfulness a răspuns:

E posibil sa ai pietre la rinichi. E cazul sa mergi la spital, nu poți trata superficial un caz de asta care îți poate pune viața în pericol.

| Lubeni??38900 a răspuns:

Ia legătura cu medicul de familie cât mai repede posibil

| ninuku a răspuns:

Sangele in urina pote avea multe cauze, infefectii poare fi si renala, un farmacist un-ti poate da un medicament daca nu stie exact din ce cauza este, trebuie sa te duci la un doctor.

| popapopica a răspuns:

Despre ce implantatie vorbesti? Ai pus sterilet?
Daca da, mergi urgent inapoi la medic. L-a pus gresit si ai facut o infectie uriasa acolo. Poti face septicemie.
Dar cu sterilet sau fara, tot trebuie sa mergi la medic. Nu e normal sa sangerezi.