| cilia6na a întrebat:

Buna! De azi,dupa masa,incepui sa am niste dureri in partea dreapta jos la abdomen... putin mai jos de ovare? ca sa zic asa. Recent am aceeași durere si cand urinez si inca ma doare si acum cand stau in pat,este cumva vorba de cistita? vreo infectie sau inflamare? Vreo,, raceala"? Baui si niste ceai de merișor, adevărul e ca nu merg foarte des la toaleta (3 ori pe zi, maxim 4) si azi avusei nevoie sa merg mai des in ultimele ore + durere,nu putui sa urinez cum trebuie.
Vreau doar sa stiu momentan DE LA CE ar putea veni,din ce parte a corpului, daca e ceva ce are legătură cu uretra.
Mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic, fiindca poate fi vorba de o infectie urinara sau de o boala cu transmitere sexuala, daca ai avut cumva sex neprotejat de curand.

| ioana748 a răspuns:

Poate avea legatura cu mai multe.
Un medic specialist te va deslusi.
Pana ajungi la medic bea apă cu bicarbonat, o jumătate de linguriță la un pahar apa pe zi, cateva zile.
De asemenea bea si niste ceai de galbenele.
Sanatate,