| Fumiko a întrebat:

Buna de cand eram mai mica, cam 10 11 ani,am niste intepaturi la plamani,imi apar cand vor ele.
La inceput ma lua doar la plamanul stang jos dar acum a inceput sila spate de la stanga pana la dreapta,iar de acum ceva timp cred ca incep si la plamanul drept jos, iar cand imi trece simt ca mi se misca ceva(si la plamanul drept sau stang si inspate) ce ar insemna asta.
P.S.Cu cat trece mai mult timp cu atat imi vin mai des, asta observ eu.Pneumonie nu are cum sa fie de atatia ani, iar pneumonia are alte simptome.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Trebuie sa faci o radiografie pulmonara

| sweetys a răspuns:

Mergi si fa-ti un control. Nu cred ca vei primi un raspuns concret doar chestii copiate de pe net. Singurul care ar putea sa te ajute este un doctor pneumolog.