| FredFlintstone a întrebat:

Buna happy de cateva zile am o problema la piciorul drept... undeva la baza piciorului, e vorba de tendonul acela de langa organ, problema e ca nu stiu ce trebuie sa fac sa dispara durerea si nici macar nu stiu ce am. ceva pareri?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu imi dau seama exact unde te doare dar gandeste-te daca zilele astea ai calcat stramb, ai facut efort, ai sarit sau te-ai lovit. Daca nu, incearca sa iti faci masaj sau sa iei un antiflamator de exemplu ketonal sau chiar aspirina. Daca nu trece in 3-4 zile du-te la un ortopet.

| Iulian922 a răspuns:

Ia uita-te pe acest site sa vezi daca ti se potriveste ceva http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/dureri-tendoane

| DellyDell a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, probabil ai facut o intindere de muschi. Durerea va trece de la sine in cateva zile. Poti folosi creme cum ar fi : Puterea Ursului, Gheara Dracului, Fastum Gel.

| Gabrielitos14 a răspuns:

Salut! In primul rand Relax se rezolva de la sine si eu am avut durerea la " Inghinal " si cred ca toti au avut-o. Mie mi s-a rezolvat de la sine.