| Pisicatttrgbg a întrebat:

Buna, de câteva zile ma doare mai jos de stomac, în partea stanga. Credeam ca este de la ovare dar am cautat pe internet ca este intestinul, de asemenea am scaun cu sange. Care ar putea fi cauzele? Nu as dori sa ma duc la medic daca nu se agravează pentru ca incidenta de cazuri în orașul meu este de 6 la mia de locuitori

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Si eu spun ca trebuie sa mergi la medic pentru diagnostic si tratament.
Poate sa fie colita; in acest caz trebuie sa consumi alimente sanatoase pentru ati proteja intestinul gros (consum de legume, zucchini; ai nevoie de fier si vitamina A).
Merele regleaza functia intestinala si corecteaza atat diareea cat si constipatia; iar pectina din mere este capabila sa impiedice cresterea tumorilor canceroase in colon.
Trebuie sa te feresti de produse rafinate, lapte, cafea, condimente iuti.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Lasa prostiile cu corona vieti si mergi la medic.
Nu zic ca asa e, dar poate fi si cancer, sau vreo ruptură de ceva nu mai fi copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să mergi la medic... poate nu e grav, totuși...dar să fii sigură. Simptomele expuse nu sună roz.