| Nathalie18 a întrebat:

De cateva zile ma ustura jos. Nu am scurgeri de niciun fel. Ce poate fi? Doar mancarime usturime. Ce pot lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

De preferat ar fi sa mergi la un consult ginecolog. Cu sanatatea nu este de joaca mai ales intr-o zona intimă.

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o boala cu tarnsmitere sexuala.
Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medicul giencolog pentru niste analize citologice.
Atentie, tratamentul se face consecutiv, de ambii partneri de sex, iar in perioada tratamentului, sexule ste interzis, pentru a se evita recontaminarea.

| ralucaaadobre8 a răspuns:

Ppff spala.te mai des

| floresdemayo a răspuns (pentru ralucaaadobre8):

Știi că și ea ar putea să te sfatuiasca la fel, referitor la ultima intrebare pe care ai postat-o azi?
Poate ca si ea a făcut alergie chiar de la săpun.