| mispis a întrebat:

De ce atunci cand mananc iaurt, in special cel de la Casa buna, ma doare burta tare si trebuie sa ma duc la toaleta pentru treaba mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate ai o intoleranta la fermentii din iaurt. dar Casa buna nu este iaurt, ci ceva chimic, care nu are legatura cu laptele sau fermentii. Ar trebui sa incerci sa faci in casa iaurt adevarat si sa nu mananci toate porcariile chimice din magazine.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca e vorba de o colita de fermentatie care trebuie tratata.

| Betty a răspuns:

Pentru ca e de proasta calitate laughing

| ByoEdyy a răspuns:

Se pare ca ai exces de accid gastric la stomac! In caz ca te doare burta ia "dicarbocalm" la fel i-au si eu sau sa beai ceai "trei frati papati" se gaseste la farmacie! In cazul in care problema persista ar trebui sa consulti un medic de specialitate.

| Lili_4370 a răspuns:

Pentru ca are proprietati laxative, curative, usureaza digestia. De aceea mananci iaurt, nu?

| Doddel a răspuns:

Are ceva ce stomacul tau nu tolereaza, mananca Activia, Danone s. a. m. d

| мιѕѕнαρριηєѕѕ a răspuns:

E posibil sa fii alergica la iaurturi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru. ca organismului tau nu ii place...
Sau depinde... daca mananci mai mult de 2 te va durea burta rau de tot...happy
Si mie mi se intampla asta...Nu stiu exact sa iti spun dc... dar sa nu mananci niciodata mai mult de 2!
:* >:d

| xGumitsa a răspuns:

=` Paii` nu stiut. Si mie mi s`a intamplat o data asa, si de atunci noo mai mananc. Poate pentru` ca e asa ieftin, nu e nici bun, adica sa fim seriosi, iaurtu` de calitate nu costa doar 50 de bani, nouu`? Mda. Paii` asa trebuie` sa fie, poate a fost expirat, nu stiut ce sa zic, mai bine nu m`ai manca, eu` iti recomand cremosso laughing. Tsi-am dat toate sfaturile pe care le stiu`, mai mult de atat nu stiu` nici eu ce sa zic, Fundetssa?;;]

| andreea_8765 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa consulti un medic mai intai si sa i ceri un sfat! succes