| danamarin a întrebat:

de ce la unele cabinete stomatologice albirea dintilor poate ajunge si pana la 2100 de lei, iar la altele vad preturi de 500 de lei cu tot cu gutierele acelea speciale. stiti cumva de ce? si daca si-a albit cineva dintii la cabinet si ar putea sa imi dea cateva informatii, cat ati platit, cat v-a tinut, daca s-a meritat sau nu...va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Atunci am platit 400 de lei plus inca 100 de lei pentru detartraj si periajul profesional. Nu stiu daca s-a scumpit, ma voi uita pentru ca am aceeasi dentista si trebuie sa-i fac o vizita saptamana aceasta. :*

8 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Preturile depind de materialele folosite la albire, de pretul lor la achizitionare. Merita albirea, inainte de asta eu mi-am facut si un detartraj si un periaj profesional(care de asemenea ajuta putin la albire). Albirea se mentine mai bine daca ai grija mai multa de dinti, spalatul pe dinti cel putin dimineata si seara, evitarea(cat se poate) a cafelei, vinului rosu, cola, tutunului, tot ce pateaza dintii. La mine a durat cam doi ani si un pic. Deci, merita, zic eu. Pupic!

| danamarin explică (pentru Ramo80):

Cat ai platit Ramo80?

| danamarin explică (pentru Ramo80):

Pai asa am vazut si eu o oferta la un cabinet big grin ma voi duce si eu sa incerc acolo mersi

| Ramo80 a răspuns (pentru danamarin):

Cu mare drag! :*

| Ramo80 a răspuns (pentru danamarin):

Atunci am platit 400 de lei plus inca 100 de lei pentru detartraj si periajul profesional. Nu stiu daca s-a scumpit, ma voi uita pentru ca am aceeasi dentista si trebuie sa-i fac o vizita saptamana aceasta. :*

| zamy a răspuns:

Stomatologul iti ofera o albire mai rapida "peste noapte", folosind lampa LED, gel care iti izoleaza gingiile, si bineinteles consultanta. Nu sunt de acord cu aceasta albire deoarece se foloseste o concentratie mare de peroxid care ataca smaltul. Daca doresti o albire graduala si sigura incearca benzile Crest Whitestrips. La noi se gasesc pe www.glamorous-white.ro si costa intre 150-400 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este foarte simplu. La unele cabinete este mai scump deoarece albirea este mult mai de durata si mai de buna calitate, in timp ce la altele ...nu prea. Nu te pot ajuta si la celelalte intrebari, deoarece nu mi-am albit dintii. In fine, sper ca te-am ajutat si daca ai vrea sa imi dai fundita ai fi f draguta. Oricum succes cu dintisorii happy pa-pa wave

| MariusApostol a răspuns:

Este diferenta pentru ca oricum nu conteaza ce albire dentara vei face tot nu este buna. Intreaba un medic stomatolog online din Constanta http://dentoplus.ro/intreaba-medicul-stomatolog/

| onitza64 a răspuns:

Pretul difera in functie de calitatea produselor pentru albirea dintilor, de firma care produce aceste solutii si de manopera stomatologului.