| Darja111 a întrebat:

Bună, de ceva timp în spatele urechilor mi se face o crusta care în fiecare dimineata trebuie sa o îndepartez iar uneori din acest motiv mă rănesc, nu înteleg care este problema, pentru ca în fiecare zi îmi fac igiena, dar nu stiu ce ar putea fi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pune niște pudră de talc 2-3 zile

| StudentLaMedicina a răspuns:

Dă cu Bepanthen unguent. Aplică de mai multe ori pe zi.