| morandi a întrebat:

de ceva timp incoace cand ma trezesc dimineata ma doare coloana jos in zona lombala, ma doare cam cateva ore dupa care imi trece dar problema e ca mai mereu aceeasi chestie dimineata. oare de la ce ar putea fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poate fi de la pat, nu este salteaua buna sau dormi tu intr-o pozitie mai ciudata care solicita coloana mai mult decat ar trebui si intr-un mod incorect. Si eu am avut ceva probleme de durere de spate tot asa, dimineata, si mi-a trebuit ceva timp sa inteleg ca este de la pat, sora mea la fel. Cand am schimbat salteaua/patul au disparut ca prin minune durerile acelea. Daca poti si ai cum, incearca sa dormi in alt pat cateva nopti (nu trece chir de la prima noapte) si vezi daca mai e la fel. Daca durerea persista si asa mergi la un medic, poate sa faci si o radiografie.

| oBuburuză a răspuns:

Si pe mine m-a durut asa dar mamaimea a fost masioza ( stiu, comic laughing ) si mi-a facut un masaj si de atunci nu ma mai durut deloc, dar a cam durut ca dadea ca nebuna in mine! laughing